Skip to content

Bulunduğunuz Sayfa : Anasayfa
YÖNETİM KURULUNDAN BİLİRKİŞİLİK BAŞVURULARI EKSİK BELGELER İLE İLGİLİ ÖNEMLİ DUYURU
Salı, 07 Haziran 2022
İstanbul Bölge Bilirkişi Kurulu tarafından Başvurularında eksik belge konusunda yapılan 07.06.2022 tarihli Duyuru linki aşağıda gösterilmiştir.

Sorgulama sonucuna Eksik Belge uyarısı alanların 15 gün içinde belgeleri Bilirkişi Portalından Bölge Kuruluna iletmeleri gerekmektedir.

Eksik Belge süresinden sonra sunulan tüm belgelerin ve başvuruların incelenmesine devam edileceği belirtilmiştir.

Hak kaybına uğranmaması bakımından verilen süre içinde işlemlerin tamamlanması duyurulur.

Kolaylıklar Diliyoruz.

İstanbul Bilirkişiler Derneği Yönetim Kurulu

https://istanbulbbk.adalet.gov.tr/2022-bilirkisi-basvurularinda-belgeleri-eksik-olanlara-iliskin-duyuru_66305#

Devamını oku...
 
BİLİRKİŞİLERE ÖNEMLİ DUYURU
Cuma, 04 Mart 2022
Bilirkişi Daire Başkanlığının bugün yayımlanan Duyurusunda,  Bilirkişiliği ilk kez başvuru yapacak olanlardan başvurularını yapamayanlar ile listelerde kayıtlı olup süresinde yenileme talebinde bulunamayanlar için  13 Mart 2022 saat 23:59'a kadar süre verilerek ekranların açılması  kabul edilmiştir.

Konuya ilişkin bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Duyuru esaslarına göre hak kaybına yol açmayacak şekilde işlem yapılması ile yeni dönemin bilirkişilerimize hayırlı olmasını dileriz


https://bilirkisilik.adalet.gov.tr/Home/SayfaDetay/2022-yili-bilirkisilik-basvurulari-icin-ek-sure-verilmesine-dair-duyuru04032022030025
Devamını oku...
 
BİLİRKİŞİ DAİRE BAŞKANLIĞI 2022 YILI BİLİRKİŞİ BAŞVURU DUYURUSUNU İLAN ETTİ
Çarşamba, 26 Ocak 2022
İSTANBUL BİLİRKİŞİLER DERNEĞİ YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINDAN ÖNEMLİ DUYURU

6754 Sayılı Bilirkişilik Kanunu gereğince beklenen Bilirkişi Başvuru ve Temel ve Alt Uzmanlık alan Değişikliği Yenileme Taleplerine İlişkin Duyuru Bilirkişi Daire Başkanlığı tarafından ilan edilmiş olup başvuru linki aşağıda verilmiştir.

Başvurular 31 Ocak 2022 tarihinde başlayıp 28 Şubat 2022 tarihinde sona erecektir.

Yine başvuru yapılması E-İmza ve Mobil İmza aracılığı ile E-Devlet üzerinden yapılacaktır. Posta ile veya elden başvuru kabul edilmeyecektir.

Başvurular için Temel ve Alt Uzmanlık Alanları yenilenmiş olup, mevcut bilirkişilerin de yenilenen Temel ve Alt Uzmanlık alanlarına göre tüm belgeleri ekleyerek yeniden başvuru yapmaları gerekmektedir.

Başvurularda 5 yıllık uzmanlık alanına ilişkin diploma, yanında sertifika, Vergi Levhası, SGK Hizmet belgesi ve uzmanlık alanını belgeleyen diğer belgelerin eklenmesi zorunluluğu bulunmaktadır.

Bu başvuru döneminde yenileme talebinde bulunacaklarda, yenileme eğitimi almış olma şartı geçici olarak aranmayacaktır. Bu durumdaki bilirkişilerin bölge kurulu tarafından başvurularının kabul edilerek listeye yeniden kaydedilmeleri halinde yenileme eğitimlerini Daire Başkanlığı tarafından belirlenecek takvim içerisinde almaları gerekmektedir.

Her bir alanda şartları taşımak kaydıyla en fazla üç temel uzmanlık alanı altında üç alt uzmanlık alanı seçilebilecektir.

Öte yandan başvuru konusunda süreye uymakla birlikte acele etmeden tüm belgelerin tamamlanması halinde başvuru sistemine giriş yapılması önem taşımaktadır. Sistemden başvuru yapıldıktan sonra eksik veya ilave bir evrak gönderilmesi mümkün olmayacaktır. Bu nedenle başvuru işlemlerinin tüm belgeler tamamlandıktan sonra yapılmasına özen gösterilmelidir. Aksi halde eksik evraktan Başvurunun Reddi söz konusu olabileceği unutulmamalıdır.

Yeni başvuru döneminin tüm bilirkişilerimize ve başvuru yapacak olanlara hayırlı olmasını dileriz.

İstanbul Bilirkişiler Derneği Yönetim Kurulu


https://bilirkisilik.adalet.gov.tr/Home/SayfaDetay/2022-basvuru25012022044528
Devamını oku...
 
DERNEĞİMİZİN 6. GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI
Çarşamba, 17 Kasım 2021
Derneğimizin 6. Olağan Genel Kurul Toplantısı 12 Kasım 2021 günü üyelerimizin katılımıyla Perpa Ticaret Merkezi PERSİAD Toplantı Salonu Okmeydanı-İSTANBUL adresinde yapıldı.

Sıcak ve samimi bir ortam içerisinde yapılan Genel Kurulda dönem içindeki faaliyetler değerlendirilerek yeni dönemde görev yapacak yönetim kurulu ve denetleme kurulu üyeleri seçildi.

Toplantımıza üyemiz ve Şişli Belediye Başkanı sayın Muammer KESKİN de katılarak üyelerimize başarı dileklerini iletti.

Genel Kurul toplantısı sırasında, pandemi nedeniyle yaşanan sıkıntılar, adliyelere rapor teslim süreleriyle ilgili uygulamaların değişmesi, keza adliye girişlerindeki aramaların yarattığı zorluklar görüşülerek, bilirkişilere arabuluculara ve uzlaştırmacılara benzer biçimde hem kimliğini belirleyecek, hem de Adliye girişlerinin ve böylece hizmetin hızlanmasını sağlayacak bilirkişi tanıma kartı verilmesi hususu vurgulanarak yeni dönemde bilirkişilik başvuruları ve tekamül eğitimi konularında değerlendirmeler yapılarak, gelecek dönem içerisinde bilirkişilik görevinin çağdaş anlamda kurumsallaşması için derneğimizin destek vermesi hususlarında önerilerde bulunuldu. 
Devamını oku...
 
GENEL KURUL İLANI
Pazartesi, 11 Ekim 2021
İSTANBUL BİLİRKİŞİLER DERNEĞİ
6. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI İLANI

Derneğimizin 6. Olağan Genel Kurul Toplantısı 27 Ekim 2021 Çarşamba günü saat 14.00’de Halaskargazi Cad Dr. Şevketbey Sok. Konur Apt K.7 NO.2/12 Şişli- İSTANBUL adresindeki Dernek Merkezinde aşağıda yazılı gündemle yapılacaktır.

Belirtilen günde çoğunluk sağlanamaması halinde, ikinci toplantı 12 Kasım 2021 Cuma günü saat 16.00’de, Perpa Ticaret Merkezi 13. Katta Bulunan PERSİAD Toplantı Salonu Okmeydanı-İSTANBUL adresinde aynı gündemle, çoğunluk aranmaksızın yapılacaktır.

Sayın üyelerin toplantıya katılmaları saygı ile rica olunur.

YÖNETİM KURULU


TOPLANTI GÜNDEMİ:

1-Açılış ve Saygı Duruşu,
2-Yönetim Kurulu Başkanının Açılış Konuşması,
3-Divan Heyeti Seçimi ve Divana Toplantı Tutanaklarını İmzalama Yetkisi Verilmesi,
4-Gündemin Oya Sunulması,
5-Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunun Okunması ve Görüşme Açılması,
6-Denetim Kurulu Raporunun Okunması ve Görüşme Açılması,
7-Yönetim Kurulunun İbrası,
8- Denetim Kurulunun İbrası,
9-Tahmini Bütçenin Görüşülerek Onaylanması,
10-Yeni Yönetim Kurulu İle Denetim Kurulu Asil ve Yedek Üyelerinin Seçimi,
11-Dilek ve Temenniler,
12- Kapanış.

Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 6 - 10 Toplam: 59
2022 YILI KESİN BİLİRKİŞİ LİSTELERİ AÇIKLANMIŞ OLUP EKTE LİSTEDE YER ALIP ALMADIĞINIZI KONTROL EDEBİLİRSİNİZ. 2022 YILI KESİN BİLİRKİŞİ LİSTELERİ
Yaşar Aslan Skytürk canlı yayında
Derneğimizin Onursal Başkanı Yaşar ASLAN
22.12.2010 tarihinde Skytürk
TV'de canlı yayın konuğu olarak
bilirkişilik konusunda açıklama-
larda bulundu... Yayını izlemek
için resmin üstüne tıklayınız...

Makaleler

Bu Sitede Ara

Site İstatistikleri

Ziyaretçiler: 1763682

Kimler Sitede