Skip to content

Bulunduğunuz Sayfa : Anasayfa
BİLİRKİŞİLİK YASA TASARISI MECLİSE SUNULDU
Perşembe, 24 Mart 2016

BİLİRKİŞİLİK YASA TASARISI BAKANLAR KURULUNCA KABUL EDİLEREK TBMM'YE GÖNDERİLMİŞ, MECLİS BAŞKANLIĞI TARAFINDAN DA 1/687 SIRA SAYI İLE 22.03.2016 TARİHİNDE ESAS KOMİSYON OLARAK ADALET KOMİSYONUNA SEVK EDİLEN TASARININ SON ŞEKLİ EKTE YER ALMAKTADIR.

TASARI İNCELENDİĞİNDE,  BAKANLIK TASLAĞINDAN SONRA  TBMM SEVK AŞAMASINDA ÖNEMLİ DEĞİŞİKLİKLER İÇERMEKTEDİR.

DAHA ÖNCE ÜST KURUL VAR İKEN TBMM.YE SEVK EDİLEN TASARIDA İSMİ DANIŞMA KURULUNA DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞ VE YETKİLERİ ÇOK SINIRLANMIŞTIR.

İLK TASLAKTA YER ALAN TÜM YETKİLER BAKANLIĞIN KONTROLÜNDE OLAN BİLİRKİŞİLİK DAİRE BAŞKANLIĞINA VERİLMİŞTİR.

BÖYLECE DANIŞMA KURULUNUN  ETKİNLİĞİ AZALTILMIŞ VE YETKİLER BAKANLIĞA AKTARILMIŞTIR.

AYRICA YASAYA AĞIRLIKLI OLARAK ADLİ TIP KURUMU KANUNUNA İLİŞKİN DÜZENLEMELERİ DE  İÇEREN 30’ A YAKIN  MADDE İLAVE EDİLMİŞ VE TASARI 56 MADDEYE YÜKSELMİŞTİR.

TBMM ADALET KOMİSYONUNDA YAPILACAK GÖRÜŞMELERLE NİSPETEN SON ŞEKLİNE YAKIN HAL  ALACAK OLAN TASARI GENEL KURUL GÖRÜŞMELERİ SONUCU YASALAŞACAKTIR.

DERNEĞİMİZ VE BİLİRKİŞİLİK KURUMU AÇISINDAN HAYIRLI OLMASI TEMENNİMİZDİR.

TASARI İÇİN TIKLAYINIZ..
Devamını oku...
 
HATAY BAROSUNDA BİLİRKİŞİLİK PANELİ
Çarşamba, 24 Şubat 2016
Konuşmacı olarak Derneğimiz genel sekreteri Av. Ali Rıza DİZDAR’ın katıldığı Hatay Barosu tarafından düzenlenen Bilirkişilik Kanun Tasarısı ve Bilirkişilik Sorunları Paneli 13.02.2016 tarihinde Antakya Adalet Sarayı Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını Hatay Barosu başkanı Av. Ekrem Dönmez' in yaptığı panelde Bilirkişilik Kanun Tasarısı ile bilirkişilerin sorunları konusu tartışılıp değerlendirildi.
Devamını oku...
 
ADALET KOMİSYONU BAŞKANIMIZI ZİYARET
Cuma, 12 Şubat 2016
Derneğimiz başkan ve yönetim kurulu üyeleri 25 Ocak 2016 tarihinde İstanbul Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Sayın Ayhan AYAN’ı ziyaret ederek, derneğimizin faaliyetleri, bilirkişilerin sorunları ve Bilirkişilik Kanun Tasarısı hakkında derneğimizin yaklaşımı konusunda bilgiler sunmuştur.
Devamını oku...
 
Bilirkişilik Sempozyumu Yapıldı
Cuma, 12 Şubat 2016

Derneğimiz üyelerinin de katıldığı bilirkişilik kurumunun sorunları ve çözüm önerilerinin tartışıldığı “Bilirkişilik Sempozyumu” 22-23 Ocak 2016 tarihlerinde İstanbul’da The Marmara Hotel’de gerçekleştirilmiştir.

Sempozyumun açılış konuşmalarını Adalet Bakanı Sayın Bekir Bozdağ ile Adli Tıp Kurum Başkanı Sayın Yalçın Büyük yapmışlardır.

Sempozyumun ilk günkü oturumlarından sonra ikinci gün oluşturulan çalışma gruplarında Derneğimiz aktif olarak görev almış ve dernek başkan yardımcımız Ufuk UYSAL ile derneğimiz genel sekreteri Av. Ali Rıza DİZDAR bu sıfatlarıyla katıldıkları gruplarda bilirkişilik sorunları ve çözüm yollarıyla ilgili yapılan çalışmalara ve hazırlanan sonuç bildirilerine katkıda bulunmuşlardır.

Devamını oku...
 
BİLİRKİŞİLİK SEMPOZYUMUNA DAVET
Cuma, 12 Şubat 2016
Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü'nce İstanbul'da "BİLİRKİŞİLİK SEMPOZYUMU" düzenlenecektir. Sempozyumda Bilirkişilik Kanun Tasarısı Taslağı ve ülkemizde bilirkişilik kurumunun iyileştıirilmesi için yapılması gereken hususlar tartışılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 46 - 50 Toplam: 60
2022 YILI KESİN BİLİRKİŞİ LİSTELERİ AÇIKLANMIŞ OLUP EKTE LİSTEDE YER ALIP ALMADIĞINIZI KONTROL EDEBİLİRSİNİZ. 2022 YILI KESİN BİLİRKİŞİ LİSTELERİ
Yaşar Aslan Skytürk canlı yayında
Derneğimizin Onursal Başkanı Yaşar ASLAN
22.12.2010 tarihinde Skytürk
TV'de canlı yayın konuğu olarak
bilirkişilik konusunda açıklama-
larda bulundu... Yayını izlemek
için resmin üstüne tıklayınız...

Makaleler

Bu Sitede Ara

Site İstatistikleri

Ziyaretçiler: 1802832

Kimler Sitede