Skip to content

Bulunduğunuz Sayfa : Anasayfa
2017 YILI CEZA BİLİRKİŞİLİK BAŞVURUSU
Salı, 27 Eylül 2016
Bu yıldan başlayarak 2017 yılına ait bilirkişilik başvuruları Hukuk ve Ceza olmak üzere ayrı ayrı yapılacak, Hukuk için daha önce bilgilendirdiğimiz şekilde Anadolu Adliyesine (Kartal), Ceza Bilirkişiliği için eskiden olduğu gibi İstanbul Adliyesine (Çağlayan) yapılacaktır.

Bu duyurumuzun ekinde Ceza Bilirkişiliği Başvurusu için yapılacak işlemlere dair Adalet Komisyonunun yazısı bulunmaktadır.

Yeni dönemde tüm bilirkişilere adaletin tahakkukunda başarılı hizmetler diliyoruz.
 
 
YÖNETİM KURULU

Devamını oku...
 
2017 YILI HUKUK BİLİRKİŞİLİK BAŞVURUSU
Çarşamba, 21 Eylül 2016
İstanbul ilinde Hukuk Bilirkişilik başvuruları bu yıldan başlayarak İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Resmi Sitesinde (www.istanbulbam.adalet.gov.tr) 01/10/2016 tarihinden itibaren aktif hale gelecek olan ilan ekindeki başvuru formunun eksiksiz doldurularak ve diğer istenen belgeler ile İstanbul Anadolu Adalet Sarayı içerisinde İSTANBUL BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ ADALET KOMİSYONU BAŞKANLIĞINA bizzat yapılacaktır.

Önceki yıllarda bilirkişi listesinde bulunanların da bu yıl hukuk bilirkişilk müracaatlarında gerekli belgelerin tamamını yeniden teslim etmeleri gerektiğinden bu husus nazara alınarak hazırlık yapılması ve hak kaybına meydan vermemek açısından müracaatların son günlere bırakılmaması hususunu bilgilerinize sunarız.
YÖNETİM KURULU
Devamını oku...
 
BİLİRKİŞİLİK YASA TASARISI TÜRKİYE BÜYÜK MİLET MECLİSİNİN GÜNDEMİNDE
Çarşamba, 13 Temmuz 2016
BİLİRKİŞİLİK YASA TASARISI TBMM ADALET KOMİSYONUNDA KABUL EDİLEREK 388 SIRA SAYISI İLE GENEL KURULUN GÜNDEMİNE ALINMIŞTIR. MECLİSİN YOĞUN GÜNDEMİ VE ÇALIŞMA DÖNEMİNİN SONA ERMESİ DİKKATE ALINDIĞINDA BU YASAMA DÖNEMİNDE KANUNLAŞIP KANUNLAŞAMAYAĞI BİLİNMEMEKTEDİR. ADALET KOMİSYONUNDA KABUL EDİLEN METİN VE TUTANAKLAR AŞAĞIDA İNCELEMELERİNİZE SUNULMUŞTUR.

TASARININ BİLİRKİŞİLİĞİ KURUMSAL BİR YAPI HALİNE GETİRMESİ VE GETİRDİĞİ YENİLİKLER NEDENİYLE ŞİMDİDEN HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUZ.

Bilirkişilik Kanunu Tasarısı (1/687) ve AdaletKomisyonu Raporu
Devamını oku...
 
BİLİRKİŞİLİK YASA TASARISI MECLİSE SUNULDU
Perşembe, 24 Mart 2016

BİLİRKİŞİLİK YASA TASARISI BAKANLAR KURULUNCA KABUL EDİLEREK TBMM'YE GÖNDERİLMİŞ, MECLİS BAŞKANLIĞI TARAFINDAN DA 1/687 SIRA SAYI İLE 22.03.2016 TARİHİNDE ESAS KOMİSYON OLARAK ADALET KOMİSYONUNA SEVK EDİLEN TASARININ SON ŞEKLİ EKTE YER ALMAKTADIR.

TASARI İNCELENDİĞİNDE,  BAKANLIK TASLAĞINDAN SONRA  TBMM SEVK AŞAMASINDA ÖNEMLİ DEĞİŞİKLİKLER İÇERMEKTEDİR.

DAHA ÖNCE ÜST KURUL VAR İKEN TBMM.YE SEVK EDİLEN TASARIDA İSMİ DANIŞMA KURULUNA DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞ VE YETKİLERİ ÇOK SINIRLANMIŞTIR.

İLK TASLAKTA YER ALAN TÜM YETKİLER BAKANLIĞIN KONTROLÜNDE OLAN BİLİRKİŞİLİK DAİRE BAŞKANLIĞINA VERİLMİŞTİR.

BÖYLECE DANIŞMA KURULUNUN  ETKİNLİĞİ AZALTILMIŞ VE YETKİLER BAKANLIĞA AKTARILMIŞTIR.

AYRICA YASAYA AĞIRLIKLI OLARAK ADLİ TIP KURUMU KANUNUNA İLİŞKİN DÜZENLEMELERİ DE  İÇEREN 30’ A YAKIN  MADDE İLAVE EDİLMİŞ VE TASARI 56 MADDEYE YÜKSELMİŞTİR.

TBMM ADALET KOMİSYONUNDA YAPILACAK GÖRÜŞMELERLE NİSPETEN SON ŞEKLİNE YAKIN HAL  ALACAK OLAN TASARI GENEL KURUL GÖRÜŞMELERİ SONUCU YASALAŞACAKTIR.

DERNEĞİMİZ VE BİLİRKİŞİLİK KURUMU AÇISINDAN HAYIRLI OLMASI TEMENNİMİZDİR.

TASARI İÇİN TIKLAYINIZ..
Devamını oku...
 
HATAY BAROSUNDA BİLİRKİŞİLİK PANELİ
Çarşamba, 24 Şubat 2016
Konuşmacı olarak Derneğimiz genel sekreteri Av. Ali Rıza DİZDAR’ın katıldığı Hatay Barosu tarafından düzenlenen Bilirkişilik Kanun Tasarısı ve Bilirkişilik Sorunları Paneli 13.02.2016 tarihinde Antakya Adalet Sarayı Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını Hatay Barosu başkanı Av. Ekrem Dönmez' in yaptığı panelde Bilirkişilik Kanun Tasarısı ile bilirkişilerin sorunları konusu tartışılıp değerlendirildi.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 41 - 45 Toplam: 58
2022 YILI KESİN BİLİRKİŞİ LİSTELERİ AÇIKLANMIŞ OLUP EKTE LİSTEDE YER ALIP ALMADIĞINIZI KONTROL EDEBİLİRSİNİZ. 2022 YILI KESİN BİLİRKİŞİ LİSTELERİ
Yaşar Aslan Skytürk canlı yayında
Derneğimizin Onursal Başkanı Yaşar ASLAN
22.12.2010 tarihinde Skytürk
TV'de canlı yayın konuğu olarak
bilirkişilik konusunda açıklama-
larda bulundu... Yayını izlemek
için resmin üstüne tıklayınız...

Makaleler

Bu Sitede Ara

Site İstatistikleri

Ziyaretçiler: 1733223

Kimler Sitede