Skip to content

Bulunduğunuz Sayfa : Anasayfa
BİLİRKİŞİLİK YASASI YÜRÜRLÜKTE
Perşembe, 24 Kasım 2016
6754 SAYILI BİLİRKİŞİLİK YASASI CUMHURBAŞKANIMIZ TARAFINDAN ONAYLANARAK BUGÜNKÜ 29898 SAYILI RESMİ GAZETEDE YAYIMLANARAK YÜRÜRLÜĞE GİRMİŞTİR. HAYIRLI OLSUN.

BÖYLECE BİLİRKİŞİLİK BİR KURUM OLARAK ADALET SİSTEMİ İÇİNDEKİ YERİNİ ALMIŞTIR. ADALET BAKANLIĞI HUKUK İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI BİLİRKİŞİLİK DAİRE BAŞKANLIĞI OLUŞTURULARAK TÜM BİLİRKİŞİ BİLGİLERİ BU BAŞKANLIKTA TOPLANACAKTIR. AYRICA YASA GEREĞİ, BİR AY İÇİNDE DANIŞMA KURULU İLE BÖGE ADLİYE KURULLARININ OLUŞTURULMASI İLE UYGULAMAYA YÖNELİK YÖNETMELİİKLERİN 6 AY İÇİNDE ADALET BAKANLIĞI TARAFINDAN HAZIRLANMASINI ÖNGÖRMEKTEDİR. YAYINLANAN YASA METNİ AŞAĞIDA YER ALMAKTADIR. YASANIN TÜM BİLİRKİŞİLERİMİZE HAYIRLI OLMASINI EN İÇTEN DİLEKLERİMİZLE TEMENNİ EDİYORUZ.

6754 SAYILI BİLİRKİŞİLİK KANUNU

YÖNETİM KURULU
Devamını oku...
 
BİLİRKİŞİLİK KANUNU KABUL EDİLDİ
Cuma, 04 Kasım 2016

BİLİRKİŞİLİK KANUN TASARISI TBMM'DE GÖRÜŞÜLEREK KABUL EDİLMİŞ VE KANUNLAŞMIŞTIR.

YASA SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN ONAYI İLE RESMİ GAZETEDE YAYIMLANDIKTAN SONRA ( 6754 SAYILI KANUN) YÜRÜRLÜĞE GİRECEKTİR.

ÖNCELİKLE ADALET CAMİASINA VE TÜM BİLİRKİŞİLERİMİZE YASANIN HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUZ.

YASA METNİ MECLİS GENEL KURULUNDA KOMİSYONDAN GELDİĞİ ŞEKLİYLE ÇOK UFAK BİR KAÇ DEĞİŞİKLİKLE KABUL EDİLMİŞTİR.

YASANIN RESMİ GAZETEDE İLANINDAN İTİBAREN BİR AY İÇİNDE DANIŞMA KURULLARI VE BÖLGE KURULLARI OLUŞTURULACAKTIR.

YİNE ALTI İÇİNDE KANUNUN UYGULAMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİKLER BAKANLIK TARAFINDAN YAYIMLANARAK YÜRÜRLÜĞE KONULACAK VE YASADA BİLİRKİŞİLİKLE İLGİLİ ÖNGÖRÜLEN DÜZENLEMELER BU SÜREDE HAZIRLANACAKTIR.

BUNDAN SONRA DA KONUYLA İLGİLİ GELİŞMELER SİTEMİZDE DUYURULMAYA DEVAM EDİLECEKTİR.

YASANIN HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUZ.

YÖNETİM KURULU
Devamını oku...
 
2017 YILI CEZA BİLİRKİŞİLİK BAŞVURUSU
Salı, 27 Eylül 2016
Bu yıldan başlayarak 2017 yılına ait bilirkişilik başvuruları Hukuk ve Ceza olmak üzere ayrı ayrı yapılacak, Hukuk için daha önce bilgilendirdiğimiz şekilde Anadolu Adliyesine (Kartal), Ceza Bilirkişiliği için eskiden olduğu gibi İstanbul Adliyesine (Çağlayan) yapılacaktır.

Bu duyurumuzun ekinde Ceza Bilirkişiliği Başvurusu için yapılacak işlemlere dair Adalet Komisyonunun yazısı bulunmaktadır.

Yeni dönemde tüm bilirkişilere adaletin tahakkukunda başarılı hizmetler diliyoruz.
 
 
YÖNETİM KURULU

Devamını oku...
 
2017 YILI HUKUK BİLİRKİŞİLİK BAŞVURUSU
Çarşamba, 21 Eylül 2016
İstanbul ilinde Hukuk Bilirkişilik başvuruları bu yıldan başlayarak İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Resmi Sitesinde (www.istanbulbam.adalet.gov.tr) 01/10/2016 tarihinden itibaren aktif hale gelecek olan ilan ekindeki başvuru formunun eksiksiz doldurularak ve diğer istenen belgeler ile İstanbul Anadolu Adalet Sarayı içerisinde İSTANBUL BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ ADALET KOMİSYONU BAŞKANLIĞINA bizzat yapılacaktır.

Önceki yıllarda bilirkişi listesinde bulunanların da bu yıl hukuk bilirkişilk müracaatlarında gerekli belgelerin tamamını yeniden teslim etmeleri gerektiğinden bu husus nazara alınarak hazırlık yapılması ve hak kaybına meydan vermemek açısından müracaatların son günlere bırakılmaması hususunu bilgilerinize sunarız.
YÖNETİM KURULU
Devamını oku...
 
BİLİRKİŞİLİK YASA TASARISI TÜRKİYE BÜYÜK MİLET MECLİSİNİN GÜNDEMİNDE
Çarşamba, 13 Temmuz 2016
BİLİRKİŞİLİK YASA TASARISI TBMM ADALET KOMİSYONUNDA KABUL EDİLEREK 388 SIRA SAYISI İLE GENEL KURULUN GÜNDEMİNE ALINMIŞTIR. MECLİSİN YOĞUN GÜNDEMİ VE ÇALIŞMA DÖNEMİNİN SONA ERMESİ DİKKATE ALINDIĞINDA BU YASAMA DÖNEMİNDE KANUNLAŞIP KANUNLAŞAMAYAĞI BİLİNMEMEKTEDİR. ADALET KOMİSYONUNDA KABUL EDİLEN METİN VE TUTANAKLAR AŞAĞIDA İNCELEMELERİNİZE SUNULMUŞTUR.

TASARININ BİLİRKİŞİLİĞİ KURUMSAL BİR YAPI HALİNE GETİRMESİ VE GETİRDİĞİ YENİLİKLER NEDENİYLE ŞİMDİDEN HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUZ.

Bilirkişilik Kanunu Tasarısı (1/687) ve AdaletKomisyonu Raporu
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 41 - 45 Toplam: 60
2022 YILI KESİN BİLİRKİŞİ LİSTELERİ AÇIKLANMIŞ OLUP EKTE LİSTEDE YER ALIP ALMADIĞINIZI KONTROL EDEBİLİRSİNİZ. 2022 YILI KESİN BİLİRKİŞİ LİSTELERİ
Yaşar Aslan Skytürk canlı yayında
Derneğimizin Onursal Başkanı Yaşar ASLAN
22.12.2010 tarihinde Skytürk
TV'de canlı yayın konuğu olarak
bilirkişilik konusunda açıklama-
larda bulundu... Yayını izlemek
için resmin üstüne tıklayınız...

Makaleler

Bu Sitede Ara

Site İstatistikleri

Ziyaretçiler: 1802834

Kimler Sitede