Skip to content

Bulunduğunuz Sayfa : Anasayfa
Yönetim Kurulundan Duyuru
Çarşamba, 23 Ocak 2019
İstanbul Bölge Bilirkişi Kurulu tarafından 2019 yılı Bilirkişi Listelerine kabul edilenlere ilişkin Liste ilan edilmiş olup, aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz
 
Ayrıca Listeye Kabul edilmeyenler ile Bilgileri Güncellenen Bilirkişilerin Listesi de yayınlanmış olup, bu listeleri İstanbul Bölge Bilirkişi Kurulu Başkanlığı web sitesinden inceleyebilirsiniz.
 
İlan edilen kabul listesinde yer alan bilirkişilerimizin yeminlerinin 24-25 Ocak 2019 ile 28-29 Ocak 2019 tarihleri arasında 09.00-12.00 ve 13.00-17.00 saatleri içerisinde İstanbul Bilirkişilik Bölge Kurulu Başkanlığında (Orhantepe Mah. Üsküdar Cad. No:236/A Kartal / İstanbul, İstanbul Bölge Adliye Mahkemeleri, D Blok Zemin Kat: Oda No:20) adresinde yaptırılacağı, Yemin edenlerin muhakkak surette ilan ekindeki yemin tutanağını imzalayıp görevli personele vermeleri gerekmektedir.
 
Belirtilen sürelerde yemin edilmesi zorunluluk olup, hayırlı olmasını dileriz.
 
YÖNETİM KURULU
 
Devamını oku...
 
ÖNEMLİ DUYURU
Cumartesi, 03 Kasım 2018
Derneğimizin 5.Olağan Genel Kurul Toplantısı 20 Ekim 2018 günü belirlenen Perpa - İstanbul adresinde yapılmıştır.

6754 sayılı yasa sonrası ortaya çıkan sorunlar ve oluşan yeni ihtiyaçlar konuları ile Derneğimizin yeni dönemdeki faaliyetleri toplantıda değerlendirilmiştir.

Yapılan seçimler sonucu mevcut Yönetim ve Denetim Kurulu aynı şekilde seçilmiştir.

Hayırlı olmasını dileriz.

YÖNETİM KURULU
Devamını oku...
 
YÖNETİM KURULUNDAN ÖNEMLİ DUYURU
Cumartesi, 03 Kasım 2018
6754 sayılı Yasa kapsamında Bilirkişilik Başvurularına ilişkin süreç Başladı.

Bu yıl başvuruların sadece e-Devlet üzerinden UYAP Bilirkişi Portal Bilgi Sisteminden yapılması zorunlu kılınmış olup, bizzat veya posta ile başvuru talepleri kabul edilmeyecektir.

Diğer taraftan aynı süre içinde halen listede kayıtlı olan Bilirkişiler;

09.03.2018 tarihinde yayımlanan yeni temel ve Alt uzmanlık alanlarına göre güncelleme yapmak istemeleri halinde taleplerini yazılı olarak kayıtlı oldukları Bilirkişilik Bölge Kurullarına yapacaklardır.

Konuya ilişkin link aşağıda gösterilmiştir.

Hayırlı olsun.


http://bilirkisilik.adalet.gov.tr/sayfalar/bilirkisili%C4%9Fekabulevebilirkisilikbasvuru_2018.html


Devamını oku...
 
GENEL KURUL İLANI
Çarşamba, 26 Eylül 2018
İSTANBUL BİLİRKİŞİLER DERNEĞİ
5. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI İLANI

Derneğimizin 5. Olağan Genel Kurul Toplantısı 13 Ekim 2018 günü saat 17.00’de Halaskargazi Cad Dr. Şevketbey Sok. Konur Apt K.7 NO.2/12 Şişli- İSTANBUL adresindeki Dernek Merkezinde aşağıda yazılı gündemle yapılacaktır.

Belirtilen günde çoğunluk sağlanamaması halinde, ikinci toplantı 20 Ekim 2018 Cumartesi günü saat 17.00’de, Perpa Ticaret Merkezi 13. Katta bulunan PERSİAD Toplantı Salonu Okmeydanı - İSTANBUL adresinde aynı gündemle, çoğunluk aranmaksızın yapılacaktır.

Sayın üyelerin toplantıya katılmaları saygı ile rica olunur.
YÖNETİM KURULU

TOPLANTI GÜNDEMİ:

1-Açılış ve Saygı Duruşu,
2-Yönetim Kurulu Başkanının Açılış Konuşması,
3-Divan Heyeti Seçimi ve Divana Toplantı Tutanaklarını İmzalama Yetkisi Verilmesi,
4-Gündemin Oya Sunulması,
5-Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunun Okunması ve Görüşme Açılması,
6-Denetim Kurulu Raporunun Okunması ve Görüşme Açılması,
7-Yönetim Kurulunun İbrası,
8- Denetim Kurulunun İbrası,
9-Tahmini Bütçenin Görüşülerek Onaylanması,
10-Yeni Yönetim Kurulu İle Denetim Kurulu Asil ve Yedek Üyelerinin Seçimi,
11-Dilek ve Temenniler,
12- Kapanış.

Devamını oku...
 
YÖNETİM KURULUNDAN ÖNEMLİ DUYURU
Perşembe, 31 Mayıs 2018
Bilindiği üzere Bilirkişilik uygulamaları konusunda 6754 sayılı Yasa kabul edilmiş ve ikincil mevzuat Yönetmelikte Yayınlanmıştır.

Dolayısıyla Yasa ve Yönetmelik gereği Bilirkişi çalışmalarında bir çok konuda yeni uygulamalar getirilmiştir.

Bunlardan en önemlileri Disiplin hükümleri yanında Bilirkişiye verilecek Aylık Dosya Kotası ve Raporun geç verilmesi halinde Bilirkişiye yeni dosya verilmemesi hususlarıdır.

Son Olarak 6754 sayılı Bilirkişi Kanununa ilişkin Yönetmeliğin 52.maddesi gereğince verilen süre içinde raporunu teslim etmeyen Bilirkişiye yeni görevlendirme yapılamayacağına ilişkin maddenin bu hafta başından itibaren uygulanmasına başlanmıştır.

Bu durumda, süresinde raporunu vermeyen ve ek süre talebinde bulunmayan bir çok bilirkişiye hafta başından itibaren yeni görevlendirme yapılamamıştır.

Konu hakkında Derneğimizce girişimler yapılmış, yasada olan bir hükmün uygulanmasına denecek bir şey olmadığı ancak ani ve beklenmedik zamanda yürürlüğe konulan uygulanması nedeniyle adalet açısından mağduriyetler oluştuğu ve Mahkemelerin Bilirkişi görevlendirmesi konusunda sıkıntılar yaşadığı hususları İlgili Makamlara iletilmiştir.

Buna göre, Bilirkişilik Daire Başkanlığı tarafından konunun değerlendirildiği ve uygulamanın 2018 yıl sonuna ertelendiği duyumu alınmıştır.

Her ne kadar uygulama şimdilik durdurulmuşsa da Bilirkişilerimizin aldıkları dosyalarda raporları istenen sürede teslim etmeleri ve raporun süresinde hazırlanamaması halinde ise ek süre talebinde bulunarak gecikmeye düşmemelerini, ayrıca aylık iş yüklerini Uyap sisteminden her ay takip ederek diğer heyet üyesi tarafından alınan dosyaların akıbetlerini takip etmelerini önemle belirtir,
Bilirkişilerimize çalışmalarında başarılar dileriz.


YÖNETİM KURULU
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 16 - 20 Toplam: 59
2022 YILI KESİN BİLİRKİŞİ LİSTELERİ AÇIKLANMIŞ OLUP EKTE LİSTEDE YER ALIP ALMADIĞINIZI KONTROL EDEBİLİRSİNİZ. 2022 YILI KESİN BİLİRKİŞİ LİSTELERİ
Yaşar Aslan Skytürk canlı yayında
Derneğimizin Onursal Başkanı Yaşar ASLAN
22.12.2010 tarihinde Skytürk
TV'de canlı yayın konuğu olarak
bilirkişilik konusunda açıklama-
larda bulundu... Yayını izlemek
için resmin üstüne tıklayınız...

Makaleler

Bu Sitede Ara

Site İstatistikleri

Ziyaretçiler: 1763714

Kimler Sitede