Skip to content

Bulunduğunuz Sayfa : Anasayfa
BİLİRKİŞİ YENİLEME EĞİTİMİ VE SİCİL YENİLEMESİNE İLİŞKİN DUYURU
Cumartesi, 21 Kasım 2020
Bilirkişilik Daire Başkanlığının Bilirkişi Siciline kayıtlı olarak 2018 tarihinden itibaren 3 yıl görev yapan bilirkişilerin Yenileme Eğitimi ve bilirkişiliğe yeniden kayıt işlemlerinin Covid-19 Pandemi ortamı nedeniyle ertelendiğine ve görev sürelerinin 2021 yılı sonuna kadar uzatıldığına ilişkin Duyurusu aşağıdaki ekte yer almaktadır.

Durumu Sayın Bilirkişilerin bilgisine önemle bildiririz.

Bilirkişilik Daire Başkanlığı Duyurusu

İstanbul Bilirkişiler Derneği Yönetim Kurulu
Devamını oku...
 
BİLİRKİŞİLERİN ÖNEMLE DİKKATİNE
Salı, 08 Eylül 2020
Bilirkişilik Daire Başkanlığı tarafından 6754 sayılı Bilirkişilik Kanununun 6 ncı maddesi kapsamında yapılan çalışma sonucunda “Bilirkişilerin Uyacağı Rehber İlkeler ve Bilirkişi Raporlarında Bulunması Gereken Standartlar” 32 madde halinde belirlendi.

Düzenleme ile bilirkişilerin, bilirkişilik faaliyeti ile ilgili farkındalığının ve etkinliğinin artırılması, bilirkişilik hizmetleri ile raporların yazımında ülke genelinde geçerli olacak asgari bir standart oluşturularak bu alanda uygulama birliğinin sağlanması amaçlanmıştır.

Bilirkişilerimizin bu ilkelere uygun olarak çalışmalarını yürütmeleri hususu büyük önem taşımaktadır.

Söz konusu ilkelerin ileride şikayet ve disiplin gibi olumsuz durumlarla karşılaşmamak adına görevlendirme aşamasından itibaren önemle dikkate alınmasını diler, işlerinizde başarı dileklerimizi sunarız.

Konuya ilişkin duyuru linki aşağıda gösterilmiştir.

Bilirkişilerin Uyacağı Rehber İlkeler ve Bilirkişi Raporlarında Bulunması Gereken Standartlar


Devamını oku...
 
YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINDAN ÖNEMLİ DUYURU
Salı, 31 Mart 2020
Ülkemizde yaşanan Covid-19 salgını nedeniyle birçok konuda idari ve yasal tedbirler alınmaktadır.

Bilindiği üzere, 13 Mart 20202 tarihinden itibaren İdari, Adli ve Ceza Mahkemelerinde getirilen istisnalar dışında her türlü duruşma, keşif ve inceleme işlemleri once 14 Nisan 2020 tarihine kadar , daha sonra yürürlüğe konulan 7226 sayılı Kanun’la 30 Nisan 2020 tarihine kadar uzatılmıştır.

Bu süreç içinde 6754 sayılı yasa kapsamında sorumluluğu bulunan listeye kayıtlı bilirkişiler hakkında herhangi bir düzenlemenin yapılmadığı, elektronik/mobil imzası bulunan bilirkişiler tarafından mahkemelere ek süreler gönderilmek suretiyle kısıtlı durumlarının düzeltilmesine çalışılmıştır. Ancak bu imkanı olmayan bilirkişilerin beklemekten başka bir yolları olamamıştır.

Derneğimize bu konuda yapılan sızlanmalar dikkate alınarak Bilirkişilik Daire Başkanlığına 30.03.2020 tarih, 2020/5 sayılı yazımız iletilerek gecikmeye giren bilirkişilerin ek süreleri konusundaki mağduriyetlerinin giderilmesini teminen görevli oldukları dosyalardaki rapor süresinin 13 Mart 2020 tarihinden itibaren 60 gün süre ile UYAP üzerinden ötelenmesi talep edilmiştir.

Bu çerçevede Sayın Daire Başkanlığınca da gerekli çalışmaları yapıldığı anlaşıldığından, 30.03.2020 tarihli Bölge Bilirkişi Kurullarına hitaben taleplerimizi karşılayan mahiyette aşağıda belirtilen talimatın Başkanlıkça yayımlandığı büyük bir memnuniyetle görülmüştür.

Durumu değerli bilirkişilerimizin bilgilerine sunar, sağlıklı günler dileriz.

Saygılarımızla.

İstanbul Bilirkişiler Derneği Yönetim Kurulu


a) Bilirkişi Daire Başkanlığı’na yazımız
b) Bilirkişi Daire Başkanlığı’nın Talimatı
Devamını oku...
 
Yönetim Kurulundan Duyuru
Cuma, 25 Ocak 2019
Bilirkişilik Daire Başkanlığınca Ulusal Elektronik Tebligat Sisteminin aktif hale getirilmesi amacıyla hazırlanan Kullanım kılavuzu açıklanmıştır. Söz konusu kılavuzun linki aşağıda gösterilmiş, bu kılavuza göre Bilirkişilerimizin UETS üzerinden üretilen e-tebligat adreslerini aktif hale getirmeleri gerekmektedir.

Önemle Duyurulur.

YÖNETİM KURULU

http://bilirkisilik.adalet.gov.tr/dokumanlar/kullanimkilavuzu/zorunlualicilaricinkullanimkilavuzu_bilirkisiler.pdf
Devamını oku...
 
Yönetim Kurulundan Duyuru
Çarşamba, 23 Ocak 2019
İstanbul Bölge Bilirkişi Kurulu tarafından 2019 yılı Bilirkişi Listelerine kabul edilenlere ilişkin Liste ilan edilmiş olup, aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz
 
Ayrıca Listeye Kabul edilmeyenler ile Bilgileri Güncellenen Bilirkişilerin Listesi de yayınlanmış olup, bu listeleri İstanbul Bölge Bilirkişi Kurulu Başkanlığı web sitesinden inceleyebilirsiniz.
 
İlan edilen kabul listesinde yer alan bilirkişilerimizin yeminlerinin 24-25 Ocak 2019 ile 28-29 Ocak 2019 tarihleri arasında 09.00-12.00 ve 13.00-17.00 saatleri içerisinde İstanbul Bilirkişilik Bölge Kurulu Başkanlığında (Orhantepe Mah. Üsküdar Cad. No:236/A Kartal / İstanbul, İstanbul Bölge Adliye Mahkemeleri, D Blok Zemin Kat: Oda No:20) adresinde yaptırılacağı, Yemin edenlerin muhakkak surette ilan ekindeki yemin tutanağını imzalayıp görevli personele vermeleri gerekmektedir.
 
Belirtilen sürelerde yemin edilmesi zorunluluk olup, hayırlı olmasını dileriz.
 
YÖNETİM KURULU
 
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 11 - 15 Toplam: 58
2022 YILI KESİN BİLİRKİŞİ LİSTELERİ AÇIKLANMIŞ OLUP EKTE LİSTEDE YER ALIP ALMADIĞINIZI KONTROL EDEBİLİRSİNİZ. 2022 YILI KESİN BİLİRKİŞİ LİSTELERİ
Yaşar Aslan Skytürk canlı yayında
Derneğimizin Onursal Başkanı Yaşar ASLAN
22.12.2010 tarihinde Skytürk
TV'de canlı yayın konuğu olarak
bilirkişilik konusunda açıklama-
larda bulundu... Yayını izlemek
için resmin üstüne tıklayınız...

Makaleler

Bu Sitede Ara

Site İstatistikleri

Ziyaretçiler: 1733258

Kimler Sitede