Skip to content

Bulunduğunuz Sayfa : Anasayfa
TÜRKTRUST FIRMASIYLA DERNEĞİMİZ E-İMZA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ YAPTI
6754 sayılı Bilirkişilik Kanunu’nun yürürlüğe girip uyum mevzuatı ve gerekli kurumların oluşturulması akabinde 29 Kasım 2017 tarihli duyuru ile 2018 yılı bilirkişi listeleri için başvuruların 01-11 Aralık 2017 tarihi arasında Bölge Bilirkişilik Kurulu Başkanlıklarına bizzat yada E-Devlet üzerinden internet yoluyla yapılabilecekleri belirtilmiştir.

Başvuru süresinin görece kısalığı ve Başkanlığa bizzat müracaat durumunda tüm belgelerin elden tesliminin gerekeceği ve buna bağlı olarak oluşacak başvuru yoğunluğu hususları nazarı itibare alınarak, başvuruların internet ortamında yapılmasının (mesai saati kısıtlaması olmadan 24 saat başvuruda bulunulabileceği ve bu durumda ayrıca belgelerin elden verilmesi gerekmediğinden) tercih edilmesi uygun olacaktır.

Keza bilirkişilik başvurusu için zorunlu belgelerden temel eğitim sertifikası programında da görüldüğü üzere, yeni dönemde bilirkişilik hizmeti büyük ölçüde UYAP Bilirkişi Portalı kullanılarak yerine getirilecektir.

Derneğimiz bu hususları göz önünde bulundurarak E-İmza konusunda yetkili firmalardan TÜRKTRUST ile işbirliği protokolü imzalamıştır.

Buna göre Derneğimiz üyeleri söz konusu firmadan indirimli olarak E-İmza alabileceklerdir.

Dileyen üyelerimizin bu taleplerini derneğimizin ( Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır ) adresine mail yoluyla bildirmeleri durumunda, üyelik durumları tarafımızdan kontrol ile onayımız derhal ilgili firmaya ve üyemize mail yoluyla bildirilecek, bunu takiben üyemiz aşağıda belirtilen firma şubesiyle telefon irtibatı kurarak kısa sürede e- imza alma imkanı bulacaktır.

Derneğimiz bu protokolle üyelerimize gerek bilirkişilik başvurusu sırasında ve gerekse görev yaptığı sırada UYAP Bilirkişi Portalını kullanırken yararlanacağı Nitelikli Elektronik Sertifika (E-İmza) teminini indirimli olarak sağlamayı amaçlamaktadır.

Bu hizmetin tüm üyelerimiz ve bilirkişilere hayırlı olmasını dileriz.
 
YÖNETİM KURULU

DERNEĞİN ONAYINI TAKİBEN BAŞVURU ADRESİ

TÜRKTRUST İSTANBUL BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ

Büyükdere Cad. No:60 Kat:7 D:7 Mecidiyeköy 34387 Şişli -İSTANBUL

Tel: (212) 328 0858 Faks: (212) 286 0125

Elektronik Posta : Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır
 
2022 YILI KESİN BİLİRKİŞİ LİSTELERİ AÇIKLANMIŞ OLUP EKTE LİSTEDE YER ALIP ALMADIĞINIZI KONTROL EDEBİLİRSİNİZ. 2022 YILI KESİN BİLİRKİŞİ LİSTELERİ
Yaşar Aslan Skytürk canlı yayında
Derneğimizin Onursal Başkanı Yaşar ASLAN
22.12.2010 tarihinde Skytürk
TV'de canlı yayın konuğu olarak
bilirkişilik konusunda açıklama-
larda bulundu... Yayını izlemek
için resmin üstüne tıklayınız...

Makaleler

Bu Sitede Ara

Site İstatistikleri

Ziyaretçiler: 1724053

Kimler Sitede